«

»

יונ
15
2012

MIX: מנגה חדשה של אדאצ'י מיטצורו

אחד המנגקות הפופולארים ביפן התחיל לפרסם מנגה חדשה, המשך למנגה שכתב לפני יותר מ-20 שנה. מה שמוזר בכל הסיפור הזה, שבוודאי אף אחד מהקוראים בכלל לא מכיר אותו. טוב, ככה זה שמדובר במנגקה שאוהב לכתוב על בייסבול. מי בכלל אוהב בייסבול בארץ?

עדכון: הבלוג שלי תחת מתקפה של מפרסמי ויאגרה ובדיקות שתן, סגרתי את האפשרות להגיב לפוסטים ישנים… אבל אחזיר אותם שוב בימים הקרובים אחרי שהמתקפה הזו תסתיים… ביינתים הייתי צריך לסמן כמעט 100 תגובות כדואר זבל.

אדאצ'י מיטצורו (Adachi Mitsuru) הוא מנגקה פופולארי ביפן, אשר זכה כבר בשני פרסי שוגאקוקן עבור שלוש עבודות שלו. כשאחת מהן, היתה כל כך פופולארית, שהפרק האחרון של האדאפציה שלה, שבר את כל שיאי הרייטינג ביפן עם 34% מתושבי יפן מרותקים למסך הטלוויזיה, אגב, זה היה בשנת 1987. השיא הזה לפי הבנתי עדיין לא נשבר, וגם אם כן, 34% רייטינג זה אחוז מטורף מהאוכלוסייה. אותה המנגה, טאצ' (Touch), הייתה כל כך פופולארית, שעוד היום היא נחשבת לאחת הפופולאריות ביותר. בשנת 2005 האנימה שלה, דורגה במקום ה-7 בסקר שערך ערוץ הטלוויזיה TV Asahi, כאחת מ-100 האנימות הטובות ביותר מכל הזמנים.

Touch(1981)

בכל אופן, למה חפרתי על כל זה? היום בזמן צפייה בפרק השבועי של Jormungand אני פתאום רואה פרסומת עם הפוסטר של טאטצויה, קאזויה ומינאמי ביחד… ואז ציורים עדכניים של מיטצ'ורו… לא היה קשה לזהות את השם של תיכון מייסי ואחריו הפוסטר של מיקס… שגרם לי לתהות במה מדובר.

מיקס מתרחשת 26 שנה אחרי הסיפור המקורי של טאצ', באותה העיירה. כרגע הסיפור מתמקד בחיי החטיבה של שני הדמויות הראשיות, כמו בהתחלה של טאצ', שניהם אחים שנולדו באותו היום, כמו התאומים טאטסויה וקאזויה מטאצ'… רק שהם לא בידיוק תאומים. האחות הקטנה שלהם מזכירה קצת את אובה מקרוס גיים (Cross Game)… למרות שאין לה שום קשר אליה. אני לא יודע אם המנגה הולכת לעקוב אחריהם גם בחיי התיכון, למרות שלדעתי היא תעבור לשם די מהר, ולפי ההקדמה, מאז שטאטסויה לקח איתו את תיכון מייסי לקושיין, מייסי לא הצליחו לשחזר שוב את ההצלחה הזו, וזו היתה ההופעה האחרונה של התיכון באליפות הבייסבול לתיכונים ביפן.מה שכן, מסתבר שמייסי מעולם לא החליפו את העיצוב של המדי בייסבול שלהם. מעניין רק אם נזכה לראות את טאטסויה בתור בן אדם מבוגר… אגב, פרק שני ועדיין שום הזכור לטאטסויה או מינאמי.

עדיין אין תגובות

5 הפניות

 1. Parmesanאמר:

  מנגה חדשה של אדאצ'י והיא על בייסבול?!
  מפתיע סגגגגג

  ואל תזלזל באוהבי הבייסבול בארץ, יש מספיק :>
  http://blogs.jiyuu.org/supika/?p=434

  1. SybeRאמר:

   לא מזלזל בהם, אני אחד מהם P:
   בכל אופן, אפשר להבין שאדאצ'י ממש אוהב בייסבול בגלל כל מנגות הבייסבול שלו… אבל הוא כתב גם על איגרוף, שחיה, ריצה… והתעמלות אומנותית. אבל… איכשהו אדאצ'י ממש אנונימי בישראל… או במערב בכלל… אני מאמין שזה איכשהו קשור לכך שרוב המנגות שלו על בייסבול…

 2. Parmesanאמר:

  לקשור את חוסר הפופולאריות שלו במערב (כשלארה"ב יש חלק לא קטן מה"מערב" הזה) לזה שהוא כותב על בייסבול זה קצת בעייתי…

  בארץ לא מפליא אותי שום דבר, אין לי שמץ של מושג למה יש פה דברים שהם פופולארים ודברים שהם אנונימים. ז"א כן יש לי מושג, אבל עדיף לי לא להביע אותו.
  מה שבטוח, אין קורלציה לאיכות המנגה.

  1. SybeRאמר:

   אני דווקא הבנתי שבייסבול זה כבר לא כל כך פופולארי אצל בני נוער בארה"ב למרות הרקע ההיסטורי… אבל נו, שיהיה… לפחות הספרדים והצרפתים יודעים מה טוב.

 3. Parmesanאמר:

  לדעתי הבעיה העיקרית עם החומר של אדאצ'י זה איך שהוא כותב.
  אני מתה על בייסבול, אני מתה על רומנטיקה, ותכלס אאובה מקרוס גיים היתה דמות סבבה לגמרי, אבל יש משהו באיך שהוא מנהל את הסיפורים שלו שלטעמי הופכים אותם לקצת צולעים (מודה שלא קראתי טאץ', אבל לא היה לי חשק אחרי חלק מהדברים בקרוס גיים).
  למשל כשבקרוס גיים הוא מביא את הכפילת וואקאבה הזו – גרוע, מיותר.

אפשרות התגובה בוטלה.