«

»

אוק
11
2011

עונת הסתיו 2011 – חלק א'

האמת, תמיד תהיתי מתי מתחיל הסתיו? אצלנו לא מתחילה השלכת וכבר יורד גשם. אין לנו עונות מעבר בארץ, ולכן זה תמיד היה מוזר לי שקיימת הפרדה כזו לעונות. ביפן, הסתיו מורגש בנופים שנהפכים לאדומים לפני שהעצים מתרוקנים מעלים. גם אצלם התקופה קצרה, אך לא כמו אצלנו שכל שנה היא מגיעה בחודש אחר בשנה, אם היא מגיעה בכלל. כמידי רבעון, רצועת השידורים מתחלפת וסדרות חדשות עולות למסך הטלוויזיה ביפן. אני אנסה בסדרת פוסטי עונת הסתיו להציג את האנימות החדשות אותן ניסיתי ואת דעתי עליהן.

בפוסט זה אדבר על: Bakuman S2, Shinryaku!? Ika Musume, C3, Hunter x Hunter, Kyoukai Senjou no Horizon, Working`!!

Bakuman S2

עונה שניה לבאקומן, שני ילדים החולמים להוציא מנגה שתקבל אדפציה לאנימה עד גיל 20. מאשירו מוריטאקה (Mashiro Moritaka) הוא תלמיד תיכון ממוצע עם כישרון אדיר בציור אשר אינו יודע מה ברצונו לעשות בחיים. יום אחד, כשחזר לבית הספר כדי לקחת את המחברת ששכח בכיתה, הוא מוצא שם את בן כיתתו טאקאגי אקיטו (Takagi Akito) אשר מציע לו להפוך מנגקה (אדם העוסק במנגה) וליצור יחד איתו את מנגה הטובה בעולם.

המשך ישיר לעונה הקודמת, מהנקודה המדוייקת בה עצרנו בפרק האחרון של העונה הקודמת. לא אהרוס למי שעדיין לא סיים את העונה הקודמת, אבל רציתי לציין שמציגים לנו מספר דמויות חדשות, כשאחד מהם טוען שהוא היה מעדיף להיות קואלה בגן חיות, לפחות ככה הוא יכל לישון כל היום. האמת שאני די מסכים איתו, בקטע של לישון כל היום. בכללי, שום דבר שם לא השתנה, אותו עיצוב דמויות, אותה אווירה, אותה הדרמה על שום דבר, והעלילה ממשיכה להתקדם בצעדי גמל שלמה. בכללי, הדבר שהכי אהבתי באנימה הזו, זה את הצורה שבה מציגים את התהליכים בתעשיית האנימה והמנגה, זה מאוד מעניין, אבל זה לפעמים מנופח מידי (כן, אני בטוח שכל שנה יש אירוע לאנשי תעשיית המנגה שבו הם אוכלים מאכלים יוקרתיים ומגיעים במכוניות מפוארות – בטח הם נפגשים באיזה קריוקי, משתכרים ורוקדים עירומים או משהו בסגנון).

ממשיך? בודאי, מקווה שהפעם אזכה לראות איך מסתיים הסיפור. אגב, אני היחידי שמתגעגע לציפור הכחולה?

"הבאת אישה?!"
סטודיו: J.C.Staff מספר פרקים: 25 ז’אנר: שונן, דרמה, בית-ספר סוג: TV

C³ – Cube/Cube x Cursed x Curious

יאצ'י הארואקי (Yachi Haruaki) רגיל לקבל דברים חסרי שימוש ולרוב מקוללים מאביו שאוסף כל דבר שהוא רואה כשהוא מטייל בעולם (מישהו אמר הישראלי המכוער?). הסיפור מתחיל כשהו מקבל לביתו קוביה סופר כבדה שנשלחה על ידי אביו. בלילה הוא מתעורר למשמע קולות מוזרים מהמטבח. הוא מגלה שם גנבת קרקרי-אורז עירומה לחלוטין. לא לוקח לו יותר מחמש שניות להבין שמדובר בקובייה שקיבל בדואר. אגב, קוראים לה "פייר" (Fear – בעברית: איימה)

האנימה הזו לא הרשימה אותי במיוחד, הציור מאוד מזכיר את Bakemonogatari ואת Baka to Test, כניראה מהסיבה שאותו סטודיו אחראי על האנימציה שלהם, אבל זה פשוט לא מתאים. העלילה לא ממש מקורית, אתם יודעים, קחו גבר ושימו סביבו נשים רנדומאליות שאחת מהן יצאה מאיזה חפץ דומם (פחיות קולה, חרב או שואב אבק), ראינו דברים כאלו כבר. לא נראה בכל אופן שמדובר ממש באצ'י, יש רמיזות, אבל לא בצורה מטרידה. העיצוב דמויות חמוד ביותר, ככה גם הפרצופים שהדמויות עושות תוך כדי דיבור, ואני חייב לציין שהקליפ פתיחה (או שזה אולי הסיום?) ממכר לחלוטין את העיניים. ברצינות שאני לא יודע יותר מידי מה להגיד על האנימה הזו, זה לא שהיא לא טובה או לא לטעמי, זה פשוט שאין בה משהו שלא ראינו קודם.

ממשיך? לא יודע, לא נראה מעניין מידי. נראה כבר…


סטודיו: Silver Link מספר פרקים: ? ז’אנר: פעולה, קומדיה, אצ'י, מסתורין, שונן סוג: TV

Hunter x Hunter (2011)

בעולם בו אנשים רבים חולמים להפוך לציידים, אנשים בעלי גישה למידע על כל המשימות המסוכנות והקטלניות ביותר, עבור כסף רב. אם זה לצוד חיות נדירות, אוצר נדיר או לתפוס אנשים מבוקשים, אתה צריך להיות צייד מוכר כדי שתוכל לקבל את המשימות האלו. גון (Gon) הוא ילד מבריק שתמיד חלם להפוך לצייד כמו אביו. עכשיו שהוא [כבר] בן 12 הוא עומד להגשים את החלום ולגשת למבחן כדי להפוך לאחד.

מדובר ברימייק לאנימת שונן מוכרת מ-1999 (כשהדינוזאורים נכחדו – פחות או יותר) שמבוססת על מנגה פופולארית שעדיין רצה. לפי מה שהבנתי, מדובר בריימיק שיהיה יותר נאמן למקור, כמו שעשו בזמנו עם Fullmetal Alchemist. אך לצערי אני לא יכול להגיד על זה יותר מידי, אני לא צפיתי בסדרה המקורית, וממש לא קראתי את המנגה. אני לא יודע למה אנשים אוהבים את זה, יכול להיות שפשוט האנימה הזו לא משהו, אבל לא התחברתי לדמויות. גון כמו כל דמות ראשית במנגת שונן הוא מהסוג שהולך בלי להסתכל ימינה ושמאלה, בלי תוכניות לעתיד, הכל יהיה בסדר. מסביבו קוראפיקה (Kurapika) שנראה ונשמע כמו ילדה קטנה (למרות שהוא בן 17) ולאוריו (Leorio), שהוא, לא יודע לתאר אותו, סתם אידיוט חמום מוח שאמא שלו בכלל רצתה שיהיה עורך דין. אה, כן, ושניהם הספיקו לעשות קרב שנראה במשך 5 שניות מסך, כשכל צוות הספינה מנסה להציל את חיי הנוסעים ולהוריד מפרשים כדי לשרוד את הסערה, השניים האלו חושבים שזה מאוד גברי לעמוד בגשם ולעשות תנועות מאיימות.

ממשיך? לא. לא התחברתי, לא אהבתי, מרגיש יותר מידי ילדותי בשבילי.


סטודיו: Madhouse מספר פרקים: ? ז’אנר: פעולה, הרפתקאות, שונן סוג: TV

Kyoukai Senjou no Horizon

בעתיד הרחוק, בני האדם נטשו את כדור הארץ להרקיב ועברו לעולם העליון. אך העולם העליון התמוטט בגלל המלחמות ובני האדם חזרו הביתה. שנהפך בינתיים לכוכב שלא ניתן לחיות בו, מלבד נקודה קטנה על הגלובוס (נכון, ניחוש מוצלח… איפשהו ביפן). העלילה עוקבת אחרי אהוי טוורי (Aoi Toori), אידיוט חסר כישרון או עמוד שדרה אשר אמור לשמש כמנהיג.

איזה כיף לחובבי האצ'י, הנה מנגה גדושה של זבל. לא יודע, אבל אני מאוכזב מסאנרייז. החבר'ה האלו ימכרו את סבתא שלהם בשביל עוד קצת כסף. לא מספיק שנראה שהעונה נקבל גאנדם מצועצע, הם גם הביאו משהו לסוטי המין הדו מימדי. זה לא שקר להגיד שהמרדף בין המורה לתלמידים שלה היה קטע אקשן מצויין כמצופה מסאנרייז. אבל לא יודע, הדמויות מעוצבות בצורה איומה, לכל הבנות שם יש ציצי אסטרונומי, והדמויות הגבריות נראות כמו בדיחה, כמו למשל הג'לי המדבר, השד העירום המעופף, הבחור ההודי העירום עם הקארי, העירום המגודל או העירום ה… טוב די, הבנתם את הקטע. בכל אופן, כפי שמצופה מסאנרייז עיצוב מכא מצוין, לא שאני מבין בשביל מה צריך את זה כאן.

ממשיך? לא. אני מצפה מסטודיו ותיק כמו סאנרייז לקצת יותר.


סטודיו: Sunrise מספר פרקים: 13 ז’אנר: פעולה, פנטזיה, בנות שהולכות מכות, מדע בידיוני סוג: TV

Maji de Watashi ni Koi Shinasai!!

נאוא יאמאטו (Naoe Yamato – דוגמא לשם שאי אפשר לכתוב בעברית) הוא תלמיד תיכון באקדמיית קאוואקאמי (Kawakami). הוא חבר בקבוצה של ארבעה בנים ושלוש בנות שהיו יחדיו עוד משהיו ילדים קטנים. עכשיו לחבורה מצטרפות שתי חברות חדשות, ככה שהולך להיות שמח מאי-פעם… לא לפני שאזכיר שכל הבנות שם הן לוחמות מצויינות באקדמייה הזו.

אסכם במילה אחת: משעמם. הם היו ארבעה בנים ושלושה בנות, השלוש בנות האלו דלוקות על אחד מהם, לא מספיק כבר ככה, מצטרפות עוד שתי בנות, גם הן דלוקות על אותו בחור. רבותי, על מה אתן רבות? יש מספיק גברים בחבורה שלכן. בכלל, כבר בהתחלה אפשר להבין במי יאמאטו מאוהב, רק שהיא לא באמת שמה עליו. טוב, היא כן, היא סתם לא מראה לו את זה, כי, אתם יודעים… הוא הדמות הראשית אחרי הכל. בכללי, מדובר בארם מסוג "הבחורה הלוחמת", יש איזה גבר, וסביבו יש עוד חבורה של לוחמות שנלחמות… סתם כדי להראות קצת ציצי ותחתונים בזמן הקרב… אה, ולהראות טוב. אבל אם כבר קרבות, לפחות שיהיו מעניינים… הבנות חוזרות על אותם מהלכים, אפשר להגיד שזה נראה כמו המתקפות בפוקימון – רואים רקע לא קשור ואת הפוקימון משתמש במתקפה… וכל מי שמסביבו עף לצדדים. כן, זה סופר אפקטיבי.

אגב, שאלה אחת קשה עולה לי לראש, באיזה בית ספר לכל הרוחות ישלחו את התלמידים שלהם להלחם עם חרבות וקשתות ביערות בסגנון ימי הביניים? מה רע בפיינטבול, זה הרבה יותר בטוח… אה, רגע, זה לא אמור להיות בית ספר?

ממשיך? כן, לישון.


סטודיו: Larc מספר פרקים: ? ז’אנר: פעולה, אצ'י, בנות שהולכות מכות, כוחות על סוג: TV

Shinryaku!? Ika Musume

עונה שניה לילדת התמנון שהחליטה לפלוש ליבשה ולנקום בבני האדם שזיהמו את הים, ביתה האהוב. רק שלצערה הדברים לא הולכים כפי שתיכננה, כשהיא פולשת למסעדה הלא נכונה.

איקה מוסומה (Ika Musume) ממשיכה בתגליותה על חיי היום יום של בני האדם וניסיונותיה הכושלים בהשמדת האנושות בדרך הכי תמימה שילד קטן יכול לעלות בראשו. אחרי שני פרקים, אני יכול להגיד שהיא לא נופלת מהעונה הראשונה בהומור שלה. הבמאי מי שמתעניין הוא אותו הבחור שהיה אחראי על האנימות של גנשיקן ואוקיקופורי, הוא הוכיח את עצמו עונה שעברה שוב, ואתם יכולים לסמוך עליו שתהנו גם בעונה הזו.

ממשיך? בודאי, ממליץ למי שלא ראה את העונה הראשונה לנסות אותה, בעיקר לפני שאתם פוסלים אותה בגלל שהיא נשמעת רנדומאלית מידי.


סטודיו: Diomedea מספר פרקים: ? ז’אנר: קומדיית מצבים סוג: TV

Working!! S2

עונה שניה לקומדיית המצבים Working. העלילה מתרחשת במסעדה משפחתית בשם וואגנאריה (Wagnaria) בצפון יפן, מסעדה כל כך שיגרתית, שהמלצרית הנורמאלית היא היוצאת דופן.

העונה הקודמת החלה את שידוריה בעונת האביב של שנה שעברה (2010), וכבר מהפרק הראשון שלה היה אפשר להבין שמדובר בהצלחה, אחת האנימות היותר מצחיקות שיצאו לי לראות, חבורה של אנשים בעלי מוזריות עם חלומות. טאקאנאשי שאוהב דברים קטנים וחמודים (גם ג'וקים), טאנשימה התמימה והנמוכה שחולמת לגבוה, אינאמי שמפחדת פחד מוות מגברים (רק שגברים צריכים לפחד ממנה), סאטו הטבח הציני ושומה שיודע יותר מידי. החיבור בין כל הדמויות האלו ורבות נוספות זה מה שמיוחד באנימה הזו. בלי סטיגמות, לכל אחת יש את המוזרויות שלו, ו-Working בועטת לנו בפנים. כן בטח, "אני נורמאלי".

אגב, מי שלא שמע, ההכרזה הפומבית של Working לעונה שניה היתה באחד באפריל, אני באמת הייתי משוכנע שמדובר בבדיחה.

ממשיך? כמובן, חיכיתי לרגע הזה ה-ר-ב-ה זמן…


סטודיו: A-1 Pictures מספר פרקים: ? ז’אנר: קומדיית מצבים סוג: TV

אגב, לסיכום, אני שונא עונות שניות, בדרך כלל אין לי מה להגיד עליהן ואני שובר את הראש, אני חייב להפסיק לסקר אותן.

עדיין אין תגובות

2 הפניות

 1. jiyuuאמר:

  הרימייק של האנטר לא יותר נאמן, הוא דווקא קצת פחות כי המקורי היה נורא נאמן, זה בטכלס נסיון בעיקר להכיר את הסידרה לאנשים שלא רואים סדרות ישנות. ועכשיו אחרי שעברנו את זה, זה המקום להגיד שאני מאוד ממליץ לחכות עם השיפוט של האנטר כי זו פחות או יותר סדרת השונן הכי טובה אי פעם, ובנקודות מסויימות היא גם התקרבה לסיינן, ההתחלה שלה קצת איטית, וזו אגב בדיוק הסיבה שברימייק קצת ממהרים ולא מסבירים הכל כי רוצים להגיע לעיקר. אז אני ממש מציע לחכות 2-3 פרקים אם השיפוט, או לראות 5-6 פרקים של המקור, שאגב יש לו דווקא הפקה מעולה ויראה טוב גם היום, ואז להחליט. כי לסדרה הזו יש פשוט מלא מה להציע. ואגב פחות או יותר כל דבר שתראה שם ותרגיש שראית כבר במקום אחר זה בעיקר כי העתיקו ממנה ולא להפך. וגם אז הגרסא שלהם פשוט תהיה יותר טובה(דוגמא מהירה שעולה היא המבחנים שיתחילו עוד מעט שמאוד יזכירו את מה שהלך בהתחלה של נארוטו.. רק פי כמה יותר טוב)

  1. SybeRאמר:

   ראיתי את התגובה שלך לפני יומיים, אבל אחרי שראיתי שלהגיב דרך הטלפון זה לא נוח, שכחתי לשלוח את התגובה.
   בכל אופן, אני לא בטוח כל כך בקשר לHxH… הורדתי פרק שני כדי לתת לזה עוד צ'אנס כמו שהצעת. בכל אופן, הבעיה שלי עם זה, זה לא שחסר מקוריות… חצי מהאנימות שאני צופה בהן לא מקוריות בכלל, שלא נדבר שראיתי הרבה אנימות שעיצבו את הז'אנר שלהן (כמו Love Hina, Gundam, Azumanga, Starship Yamato) ואף אחת מהן לא שעממה אותי בגלל שכבר ראיתי דברים כאלו באנימות יותר חדשות. אני אחדד את זה קצת, אקח לדוגמא את היאמאטו. היא כן שיעממה אותי, וזה לא בגלל שהיא לא היתה מקורית, זה בגלל שהיא היתה ממש גרועה ("שימו משקפי שמש חברים – היאמאטו עומדת לירות מתותח היאמאטו"). אותה בעיה יש לי עם HxH… ממה שאני הרגשתי, היא סובלת מאי-היגיון. ילד בן 12 שיצא לצוד חיות נדירות.. זה נשמע כמו אילוץ… רצו שילדים יתחברו לדמות של גון. הקרב של שני חמומי המוח התרחש על הספינה כשכל הצוות מנסה לייצב אותה בעין הסערה, מהאילוץ שצריך קצת אקשן, אבל לא היה מספיק זמן להכניס אותו בגלל שרוצים לרוץ עם העלילה באנימה החדשה.

   דרך אגב, אני מסכים שזה מוקדם מידי לשפוט אותה, יכול להיות שהיא תיתן בראש כמו שעשתה האדפציה השניה של FMA אחרי שהמבקרים קטלו אותה בחודש הראשון של השידורים שלה.

אפשרות התגובה בוטלה.